آموزش ویرایش عکس رعد و برق در فتوشاپ

مجموعه: دانلود
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • آموزش ویرایش عکس رعد و برق در فتوشاپ
 •  

  آموزش ویرایش عکس رعد و برق در فتوشاپ
   
   
  آموزش ویرایش عکس رعد و برق در فتوشاپ
   
   
  ثبت تصاویر وقایع طبیعی می تواند برای خیلی از کاربران جذاب باشد؛ امروز در این مقاله می خواهیم با استفاده از تجهیزات مشخص خود، رویداد صاعقه را به ثبت برسانیم و برای زیباتر کردن آن نیاز به فتوشاپ یا برنامه لایت روم داریم. اگر دوربین دارای متد RAW است، برای کار عکاسی از صاعقه بسیار کاربرد خواهد داشت. به عرضتان می رسانیم که زمان وقوع این رویداد (رعد و برق) ناگهانی و غیر قابل پیش بینی بوده و اگر می خواهید که نور و حالت پیچ وخم آن به وضوح  در عکس ثبت شود بهتر است آن را با فتوشاپ ویرایش کنید. همانطور که در عکس بالا مشاهده میکنید، تصاویر واقعی و اورجینال ثبت شده از صاعقه ها، چندان دلربا نیستند و احتیاج به ویرایش دارند.
   
  دوربین ها تراز رنگ سفید یا (white balance)  را در میان رنگ های دیگر به خوبی تشخیص نمی دهند؛ مخصوصا رنگ سفید زمان اصابت صاعقه! پس شما باید در مد JPEGs عکاسی کنید که کاری بس  دشوار و نیاز به مهارت می باشد. با استفاده از نرم افزارهای light room و cameras raw می توانید تصاویر رعدوبرق را ویرایش کنید. اگر شما از مد JPEG استفاده کنید، برای رنگ دهی از رنگ مستقیم تصاویر استفاده می شود و میزان تراز رنگ سفید صاعقه را می کاهد؛ پس بطور خودکار به آن رنگ محیطی نارنجی داده و شما هم نمی توانید تغییرات زیادی روی آن اعمال کنید! در این صورت ناهماهنگی رنگ عکس به چشم می آید.
   
  یک قاعده کلی در مورد رنگ ها وجود دارد و آن هم این است که رنگ گرم، به سمت رنگ نارنجی میل پیدا میکند و رنگ سرد به سمت رنگ آبی. اگر به تصویر زیر دقت کنید درمی یابید که تراز رنگ سفید به سردی تمایل دارد که همین امر سبب شده که رنگ رعدوبرق بسیار شکیل تر ایجاد شود. ضمن این که عکس زیر توسط Adobe Camera Raw ادیت شده است. حال اینکه هدف ما از این مطالب آموزش همین ویرایش با استفاده ار نرم افزار لایت روم است.
   
  شما می توانید با تغییر مقادیر شفافیت contrast، برجستگی highlight، سایه ها shadow و لرزش vibrance را افزایش دهید تا عکس شما مورد توجه قرار بگیرد. با استفاده از نرم افزار adobe bridge می توانید عکس ها را با هم ترکیب کنید و اگر بتوانید در یک هوای ابری از چند صاعقه عکس بگیرید، توانایی این را دارید که با استفاده از این نرم فزار عکس ها را روی هم قرار داده و کادربندی آن ها را با هم میزان کنید و سپس حاصل مطلوب را رویت کنید. نگران نباشید اگر شما adobe bridge را روی پلتفرم خود ندارید کافیست با کشیدن یک عکس روی عکس دیگر این عمل را به صورت دستی انجام دهید. در اینجا قصد داریم 4 عکس گرفته شده از رعدوبرق را باهم ترکیب کنیم :
   
  آموزش ویرایش عکس رعد و برق در فتوشاپ
   
  آموزش ویرایش عکس رعد و برق در فتوشاپ
   
  آموزش ویرایش عکس رعد و برق در فتوشاپ
   
  آموزش ویرایش عکس رعد و برق در فتوشاپ
   
   
  به ادامه آموزش توجه کنید:
   
  1– تصاویر را به adobe bridge هدایت کنید.
   
  2– با راست کلیک وارد منوی Camera Raw شوید و ویراش را از این صفحه آغاز کنید.
   
  3– عکس های انتخابی را در حالت همگام سازی مانند مسیر روبرو قرار دهید.
   
  setting/previous conversion

   
  4– حالا تصاویر را با توجه به مسیر روبرو به سمت فتوشاپ هدایت کنید.
   
  tools/photoshop/load/files into photoshop layers

   
  5– سپس وارد فتوشاپ شوید. نرم افزار های فتوشاپ و بردیج می تواند ویرایش را در قالب های جدا از هم انجام دهند.
   
  7– آخرین لایه که لایه زیرین می باشد را نامرئی کنید.
   
  8– با استفاده از گزینه lighting از پنجره blending options قسمت های پرنور را با هم ترکیب کنید.
   
  آموزش ویرایش عکس رعد و برق در فتوشاپ
   
   
  9– در آخر همین کار را با lighting اذامه داده و بقیه لایه ها را با هم ترکیب کنید. تا رعدوبرق شما در پر رنگ تر جلوه داده شود.
   
  آموزش ویرایش عکس رعد و برق در فتوشاپ
   
   
  در نهایت تصویر بالا که ادغامی از چند تصویر می باشد، نتیجه کار خواهد شد. امیدواریم از این آموزش بهره کافی برده باشید.
   
   
  آموزش ویرایش عکس رعد و برق در فتوشاپ سایر مقالات مربوط به فتوشاپ

  کلمات کلیدی :

  گرافیک فتوشاپ آموزش فتوشاپ ویرایش عکس صاعقه ادیت تصویر رعدوبرق

  دسته بندی : مقالات > گرافیک

  ( بدون کامنتاولین کامنت را شما بنویسید )

  http://www.sarzamindownload.com/contents/4209/

  کلمات کلیدی : ثبت در آموزش به ( () (رعد ) ) ? ?آموزشفتوشاپآموزش ?ادیتتصویررعدوبرقادیت ?فتوشاپفتوشاپ ?ویرایشعکسصاعقهویرایش ?گرافیک ?گرافیکگرافیک ، آبی آخر آخرین آغاز آموزش آن آید یک ابری احتیاج ادامه ادغامی ادیت اذامه ار از است است شما است، استفاده اصابت اعمال افزار افزارهای افزایش امر امروز امیدواریم انتخابی انجام اورجینال اولین اگر ایجاد این اینجا اینکه با باشد باشد، باشد؛ باشید بالا باهم باید بتوانید بدون برای برجستگی برده بردیج برسانیم برق برق) برنامه بس بسیار بطور بقیه بندی بنویسید به بهتر بهره بوده بگیرد بگیرید، بینی تا تجهیزات تر تراز ترکیب تشخیص تصاویر تصویر تغییر تغییرات تمایل توانایی تواند توانید توجه توسط ثبت جدا جذاب جلوه حاصل حال حالا حالت خواهد خواهید خواهیم خوبی خود خود، خودکار خیلی داده دارای دارد دارند دوربین دارید داریم داشت در درمی دسته دستی دشوار دقت دلربا دهند دهند؛ دهی دهید دهید دوربین دیگر را راست رسانیم رعد رعدوبرق رنگ روبرو روم روی رویت رویداد زمان زیادی زیباتر زیر زیرین سازی سایر سایه سبب سرد سردی سفید سمت سپس شد شده شفافیت شما شود شود شوید شکیل صاعقه صفحه صورت ضمن طبیعی عرضتان عمل عکاسی عکس غیر فتوشاپ فتوشاپ فزار قابل قاعده قالب قرار قسمت قصد لایت لایه لرزش ما مانند متد محیطی مخصوصا مد مربوط مستقیم مسیر مشاهده مشخص مطالب مطلوب مقادیر مقالات مقاله منوی مهارت مورد می میان میزان میل میکند میکنید، نارنجی نامرئی ناهماهنگی ناگهانی نباشید نتیجه ندارید نرم نمی نهایت نور نگران نیاز نیستند ها ها، های هدایت هدف هم همانطور همگام همین هوای و وارد واقعی وجود وخم وضوح وقایع وقوع ویراش ویرایش پر پرنور پس پلتفرم پنجره پیدا پیش پیچ چشم چند چندان کادربندی کار کاربران کاربرد کاری کافی کافیست کامنت کاهد؛ کردن کشیدن کلمات کلی کلیدی کلیک کنید کنید کنید کنید، کنیم که گرفته گرم، گزینه یا یابید یک

   

  

  لازانیا بدون فر

  اشعار تصویری

  زیرنویس فارسی

  بهترین پارک های آبی دنیا

  کنترل دیابت

  

  فال تاروت کبیر

 • دانلود سرزمین
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :