آموزش پاک کردن کامل هارد بدون امکان بازیابی

مجموعه: دانلود
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • آموزش پاک کردن کامل هارد بدون امکان بازیابی
 •  

  آموزش پاک کردن کامل هارد بدون امکان بازیابی

   

   

  آموزش پاک کردن کامل هارد بدون امکان بازیابی

   

   

  اگر قصد فروش و یا واگذاری هارد خود را دارید و نمی خواهید اطلاعات داخل هارد دیسک در اختیار دیگران قرار بگیرد؛ مطمئنا اطلاعاتتان را پاک یا همان Delete خواهید کرد. ولی این این کار باعث نخواهد شد که احتمال بدست آوردن اطلاعاتتان از بین برود. زیرا در صورت داشتن نیت سوء از سوی خریدار هارد، آن شخص می تواند با استفاده از برنامه های Recovery یا همان بازیابی اطلاعات به فایل های درون هاردتان دست یابد. بنابراین باید به دنبال راهی باشید که این اطلاعات قابل بازیابی نباشند.

   

  برای این کار شما باید بعد از پاک کردن اطلاعات یا فرمت هارد، آن را به طور کامل با استفاده از یک سری فایل هایی که بدست آوردن آنها توسط دیگران برایتان بی اهمیت است، پر کنید و سپس دوباره هاردتان را فرمت کنید. این کار باعث خواهد شد که در صورت بازیابی اطلاعات، همان فایل های بی اهمیت در اختیار دیگران قرار بگیرد. ولی این کار نیز به صورت دستی با توجه به حجم هارد دیسک های امروزی زمان زیادی را از شما خواهد گرفت. بنابراین بهترین راه حل استفاده از نرم افزار هایی است که به صورت خودکار این اعمال را انجام دهند. یکی از اینها، نرم افزار DBAN می باشد که در این مطلب قصد داریم روش استفاده از آن را آموزش دهیم.

   

  نرم افزار DBAN یا Darik’s Boot And Nuke یک برنامه رایگان است که می تواند از طریق بوت (Boot) کل هارد شما را پاک یا فرمت کند، بدون اینکه اطلاعاتتان قابل بازیابی باشند. با استفاده از روش autonuke، این نرم افزار به صورت خودکار و با استفاده از حروف عجیب و غریب در سه مرحله اطلاعات درایو شما بازنویسی خواهد کرد.

   

  برای استفاده از این نرم افزار می توانید فایل DBAN.ISO را با مراجعه به سایت Dban.org تهیه کنید و به وسیله آن یک دیسک Bootable ایجاد کنید. سپس با قرار دادن دیسک بوتیبل ساخته شده، سیستم خود را ری استارت کنید تا نرم افزار اجرا شود. بعد از اجرا شدن نرم افزار، کلمه autonuke را در خط فرمان تایپ کرده و Enter کنید.

   

  آموزش پاک کردن کامل هارد بدون امکان بازیابی

   

   

  در اینجا کار پاک سازی کامل هاردتان آغاز خواهد شد و ممکن است بسته به اندازه‌ هاردتان ساعت‌ها زمان ببرد.

   

  آموزش پاک کردن کامل هارد بدون امکان بازیابی

   

   

  در صورتی که قصد استفاده مجدد یا واگذاری هاردتان را ندارید و می خواهید اطلاعاتتان نیز (البته به همراه هاردتان) از بین برود، می توانید به صورت سخت افزاری این کار را انجام دهید. با استفاده از یک عدد میخ و یک چکش و ضربه به نقاط مشخص شده این کار به راحتی قابل انجام است.

   

  آموزش پاک کردن کامل هارد بدون امکان بازیابی

   

  ضربه به نقاط مشخص شده باعث می شود تا پلاترها و هدهای خواندن و نوشتن هارد از بین برود و خیالتان از عدم بازیابی اطلاعات داخل آن راحت خواهد بود.

   

   

  آموزش رایت فایل ISO روی DVD

   

  آموزش رایت فایل ISO روی فلش مموری

   

  آموزش تنظیمات بایوس برای بوت از روی CD و DVD

   

  آموزش تنظیمات بایوس برای بوت از فلش مموری USB

   

   

  آموزش پاک کردن کامل هارد بدون امکان بازیابیسایر مقالات مربوط به هارد دیسک

  کلمات کلیدی :

  هارد دیسک پاک کردن کامل هارد DBAN نرم افزار DBAN عدم بازیابی اطلاعات آموزش حذف اطلاعات بدون امکان بازیابی آموزش جلوگیری از بازیابی اطلاعات هارد

  دسته بندی : مقالات > امنیت اطلاعات

  ( بدون کامنتاولین کامنت را شما بنویسید )

  http://www.sarzamindownload.com/contents/4538/

  کلمات کلیدی : اگر در ضربه ( () (البته ) ? ?آموزشجلوگیریازبازیابیاطلاعاتهاردآموزش ?آموزشحذفاطلاعاتبدونامکانبازیابیآموزش ?امنیت ?عدمبازیابیاطلاعاتعدم ?نرمافزارنرم ?هارددیسکهارد ?پاککردنکاملهاردپاک ، آغاز آموزش آن آنها آوردن اجرا احتمال اختیار از است است است، استارت استفاده اطلاعات اطلاعات، اطلاعاتتان اعمال افزار افزار،کلمه افزاری امروزی امکان انجام اندازه اهمیت اولین ایجاد این اینجا اینها، اینکه با بازنویسی بازیابی بازیابی باشد باشند باشید باعث باید بایوس ببرد بدست بدون برای برایتان برنامه برود برود، بسته بعد بنابراین بندی بنویسید به بهترین بوت بوتیبل بود بگیرد بگیرد؛ بی بین تا تایپ تنظیمات تهیه تواند توانید توجه توسط جلوگیری حجم حذف حروف حل خریدار خط خواندن خواهد خواهید خود خودکار خیالتان داخل دادن دارید داریم داشتن در درایو درون دست دسته دستی دنبال دهند دهید دهیم نرم دوباره دیسک دیسک دیگران را راحت راحتی راه راهی رایت رایگان روش روی ری زمان زیادی زیرا ساخته سازی ساعتها سایت سایر سخت سری سه سوء سوی سپس سیستم شخص شد شدن شده شده، شما شود صورت صورتی ضربه طریق طور عجیب عدد عدم غریب فایل فرمان فرمت فروش فلش قابل قرار قصد مجدد مراجعه مربوط مرحله مشخص مطلب مطمئنا مقالات مموری مموری ممکن می میخ نباشند برای نخواهد ندارید نرم نقاط نمی نوشتن نیت نیز هارد هارد، هاردتان هاردتان) های هایی هدهای همان همراه و واگذاری وسیله ولی پاک پر پلاترها چکش کار کامل کامنت کرد کرد برای کردن کرده کل کلمات کلیدی کند، کنید کنید که گرفت یا یابد یک یکی

   

  

  دانلود آهنگ جدید علی لهراسبی

  کنترل دیابت

  دانلود آهنگ جدید رضا یزدانی

  روش تهیه استانبولی

  بازی مردگان متحرک 3 اندروید

  

  فال روزانه

 • دانلود سرزمین
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :