مراقب نسخه جدید باج افزار CryptoLocker باشید!

مجموعه: دانلود
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • مراقب نسخه جدید باج افزار CryptoLocker باشید!
 •  

  مراقب نسخه جدید باج افزار CryptoLocker باشید!

   

   

  مراقب نسخه جدید باج افزار CryptoLocker باشید!

   

   

  سوال اولی که شما را کنجکاو کرد تا این پست را بخوانید این است: باج افزار چیست؟

   

  بگذارید این طور برای شما توضیح دهیم که در همه عرصه ها افرادی هستند که از توانایی خود در راه کمک به مردم به کار می برند و در مقابل آن ها افرادی هستند که از مهارتشان در راه سودجویی از دیگران استفاده می کنند.

   

  مدت هاست که برنامه نویس ها در دو سمت میدان، گروهی در جهت تامین امنیت انواع شبکه ها و گروه دیگر در صدد سرقت و سوءاستفاده از اطلاعات کاربران هستند حال آنکه برای اینکار از روش های مختلفی استفاده می کنند.

   

  بسیاری از شما اسم ویروس یا تروجان یا کرم را ممکن است شنیده باشید ولی از سال 2012 میلادی لغتی جدید به عرصه ی امنیت سایبری پا نهاد، باج افزار.

   

  باج افزار های یا به عبارت دقیق Ransomware گونه ای از بد افزار ها هستند که سن و سال کمتری نسبت به سایر بدافزارهای موجود دارند. حدود یک ماه قبل بود که از دوستانمان که در بخش سرور و بعضی دیتاها سنتر بودند خبرهایی مبنی بر وارد شدن نسلی جدید از این باج افزار ها به سرور برخی از وبسایت ها و یا شبکه های داخلی برخی شرکت ها منتشر کردند.

   

  تیم سرزمین دانلود وظیفه خود می داند تا در حد امکان به شما اطلاع رسانی به موقع انجام دهد تا هرگز دچار دردسر نشوید.

   

  نحوه ی کارکرد این باج افزارها از جمله CryptoLocker به این گونه است که معمولا در اکثر مواقع ایمیل هایی را به صورت گروهی ارسال می کنند (به این افراد اسپمر می گویند) که حاوی عنوان جالب یا شگفت انگیز است که باعث می شود فرد آن ها را باز کند. بعد از بازکردن این ایمیل های ناشناس کدهایی که برای شما قابل مشاهده نیستند بر روی سرور یا کامپیوتر شما شروع به فعالیت می کنند و معمولا شما وقتی متوجه می شوید که خیلی دیر است و با پیامی حاوی این مضمون مواجه میشوید :

  «فلان مبلغ را به این حساب بیت کوین واریز کن تا اطلاعاتت را به تو باز گردانم.»

   

   

  این باج تمام اطلاعاتی که بر روی هارد (و یا هر سخت افزار ذخیره سازی اطلاعات) قرار دارد را به گونه ای با پسوندی خاص کدگذاری می کند که قابل دسترسی نیستند و از شما پولی را در قالب بیت کوین که نوعی واحد پول الکترونیک است درخواست می کند. و به شما حداکثر تا 72 ساعت فرصت انجام این کار را می دهد و در این مدت شما هیچ دسترسی به هیچ بخشی از ویندوز ندارید مگر بخشی که بدافزار اجازه دهد.

  بسیاری از آنها صفحات بوت را دچار تغییر می کنند و مانع از خارج کردن هارد از سیستم می شوند. حتی گاهی ممکن است به وبکم شما متصل شده و تصاویری از خودتان را برایتان نشان دهد و پیام هشدار مبنی بر استفاده از برنامه های کرک شده و یا داشتن فیلم های کودک آزاری را با علامت پلیس بین الملل یا پلیس سایبر کشور خودمان به شما نشان دهد تا باعث ترس و اجبار شما به پرداخت پول شود.

   

  بدین گونه از شما هیچ کاری برنمی آید. مگر اینکه مثل 3 تا 5 درصد افراد پولی را که درخواست کرده اند به آن ها بپردازید که باز هم معلوم نیست تمام اطلاعات شما سالم به شما برگردانده شوند! چون فرآیند رمزگشایی برگرداندن فایل ها به حالت اولیه بسیار وقت گیر و دارای خطای بالاست.

  شما میتوانید از وقوع این اتفاق با رعایت نکاتی ساده همانند نکات زیر جلوگیری کنید:

   

  1- باز نکردن ایمیل های ناشناس

   

  2- وارد نشدن به صفحه های غیر اخلاقی (بسیاری از آنها دارای محتوای بدافزار هستند)

   

  3- جلوگیری از باز شدن پاپ آپ ها (تبلیغاتی که با کلیک به صورت خودکار باز می شوند) با برنامه های امنیتی و Add Blocker ها

   

  4- وارد نشدن به ایمیل های اسپم شده و حذف آن ها

   

  5- عدم ارائه ایمیل خصوصی و اطلاعات شخصی خود به وبسایت های ناشناس

   

  6- نصب برنامه آنتی ویروس و امنیت اینترنت و به روزرسانی مداوم آن 

   

   

  در نهایت امیدواریم که این مقاله برای شما سودمند بوده و مانع به دردسر افتادن هموطنان عزیزمان شود.

   

   

  مراقب نسخه جدید باج افزار CryptoLocker باشید! سایر مقالات مربوط به ویروس

  کلمات کلیدی :

  امنیت ویروس بد افزار باج افزار CryptoLocker کریپتو لاکر هرزنامه جاسوس افزار بیت کوین

  دسته بندی : مقالات > امنیت اطلاعات

  ( بدون کامنتاولین کامنت را شما بنویسید )

  http://www.sarzamindownload.com/contents/4243/

  کلمات کلیدی : سوال بسیاری شما مراقب ( () (بسیاری (به (تبلیغاتی (و ) ? ?امنیت ?امنیتامنیت ?باجافزارباج ?بدافزاربد ?بیتکوینبیت ?جاسوسافزارجاسوس ?هرزنامههرزنامه ?ویروسویروس ?کریپتولاکرکریپتو آزاری آن آن در آنتی آنها آنکه آپ آید اتفاق اجازه اجبار اخلاقی ارائه ارسال از است استفاده اسم اسپم اسپمر اطلاع اطلاعات اطلاعات) اطلاعاتت اطلاعاتی افتادن افراد افرادی افزار افزار باج افزارها الملل الکترونیک امنیت امنیتی امکان امیدواریم انجام اند انواع انگیز اولی اولین اولیه اکثر ای ایمیل این اینترنت اینکار اینکه با باج باز بازکردن باشید باشید باعث بالاست بخش بخشی بخوانید بد بدافزار بدافزارهای بدون بر برای برایتان برخی برنامه برند برنمی برگرداندن برگردانده بسیار بعد بعضی بندی بنویسید به بوت بود بودند بوده بپردازید بیت بین تا تامین ترس تروجان تصاویری تغییر تمام تو توانایی توضیح تیم جالب جدید جلوگیری جمله جهت حال حالت حاوی حتی حد حداکثر حدود حذف حساب خارج خاص خبرهایی خصوصی خطای خود خودتان خودمان خودکار خیلی داخلی دارای دارد دارند داشتن داند دانلود در درخواست دردسر درصد دسترسی دسته دقیق دهد دهیم دو دوستانمان دچار دیتاها دیر دیگر دیگران ذخیره را راه رسانی رعایت رمزگشایی روزرسانی روش روی زیر ساده سازی ساعت سال سالم سایبر سایبری سایر سخت سرزمین سرقت سرور سمت سن سنتر سوءاستفاده سودجویی سودمند سیستم شبکه شخصی شدن شده شروع شرکت شما شنیده شود شود شود بدین شوند شوند) شوید شگفت صدد صفحات صفحه صورت طور عبارت عدم عرصه عزیزمان علامت عنوان غیر فایل فرآیند فرد فرصت فعالیت فلان فیلم قابل قالب قبل قرار لاکر لغتی مانع ماه مبلغ مبنی متصل متوجه مثل محتوای مختلفی مداوم مدت مربوط مردم مشاهده مضمون معلوم معمولا مقابل مقالات مقاله ممکن منتشر مهارتشان مواجه مواقع موجود موقع مگر می میتوانید میدان، میشوید میلادی ناشناس ناشناس ندارید نسبت نسخه نسلی نشان نشدن نشوید نحوه نصب نهاد، نهایت نوعی نویس نکات نکاتی نکردن نیست نیستند ها ها هارد هاست های هایی هر هرگز هستند هستند) هشدار هم همانند همه هموطنان هیچ و واحد وارد واریز وبسایت وبکم وظیفه وقت وقتی وقوع ولی ویروس ویروس ویندوز پا پاپ پرداخت پست پسوندی پلیس پول پولی پیام پیامی چون چیست؟ بگذارید کار کاربران کارکرد کاری کامنت کامپیوتر کدهایی کدگذاری کرد کردن کردند کرده کرم کرک کشور کلمات کلیدی کلیک کمتری کمک کن کنجکاو کند کنند کنند بسیاری کنند مدت کنید که کودک کوین گاهی گردانم این گروه گروهی گونه گویند) گیر ی یا یک

   

  

  استخدام

  لطیفه

  طالع بینی سال 2017

  نرم افزار ویرایش تصویر

  جدیدترین استخدام ها

  

  فال روز

 • دانلود سرزمین
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :